Liny stalowe nierdzewne - do czego się ich używa?

Liny stalowe nierdzewne - do czego się ich używa?

Istnieją różne rodzaje lin - czyli elastycznych cięgien, które mogą przenosić siły rozciągające, a czasem i siły poprzeczne. Linami związuje się ze sobą jakieś dwa elementy (lub więcej), linami można coś obwiązać, czy też w jakiś sposób coś z czymś połączyć. We współczesnym świecie znajdują szerokie zastosowanie - również w wersji stalowej, nierdzewnej. Liny nierdzewne są dostępne w wielu sklepach, lecz trzeba kupować je z rozsądkiem, żeby wybrać produkt wysokiej jakości. Do czego się ich używa?

Liny stalowe - zastosowanie

Liny stalowe to rodzaj lin wykonanych z drutów stalowych ocynkowanych lub ze stali nierdzewnej. Mogą się składać z różnej ilości pokrętek, które są skręcone wokół głównego rdzenia. Najczęściej rdzeń jest wykonany z włókien roślinnych, a liczba pokrętek wynosi 6 lub więcej. Istnieją jednak i wersje strunowe lin, które są poskręcane z pojedynczych drutów. Wszystkie liny wykonane na takie sposoby są mocne i wytrzymałe - dlatego też znajdują szerokie zastosowanie w wielu różnych branżach. Spotyka się je na przykład w budownictwie, w różnych urządzeniach transportowych, w napędach urządzeń przemysłowych, jako liny holownicze - i wiele więcej!

Liny stalowe nierdzewne - do czego się ich używa?

Liny nierdzewne - czyli jakie?

Liny nierdzewne to specjalna odmiana lin stalowych, która wykonywana jest ze stali nierdzewnej. Z uwagi na materiał, jak i na swoje właściwości, ten rodzaj lin jest stosowany przede wszystkim w tych branżach, w których mogą mieć one styczność ze środowiskiem zasadowym czy środowiskiem kwaśnym. W takim otoczeniu zwykłe liny ocynkowane na pewno by sobie nie poradziły i nie spełniły należycie swojego zadania - dużo szybciej bowiem ulegają korozji. Również przemysł spożywczy czy farmaceutyczny wykorzystuje znacznie ten rodzaj lin. 

Liny stalowe nierdzewne - do czego się ich używa?

Liny - zakupy i ceny

Żeby być pewnym, że liny sprawdzą się w danym środowisku, trzeba kupować je z odpowiedniego źródła. Sklep, który wybierzemy, musi być zatem solidny. Może specjalizować się właśnie w produkcji czy sprzedaży lin, jak i posiadać także inny sprzęt - ważne, żeby było widać, że wszystko jest profesjonalne. Produkty powinny być dobrze opisane, by łatwo było wybrać takie elementy, które przydadzą się komuś w danej sytuacji. W tej chwili dostępne są zarówno standardowe produkty, jak i wiele niestandardowych - dla specjalnych potrzeb. Warto przejrzeć ofertę zwłaszcza w przestrzeni internetowej, gdyż tam można natrafić na najwięcej wartościowych sklepów z linami nierdzewnymi. Łatwo również zorientować się w cenach i wybrać najlepszą jakość w najkorzystniejszej opcji cenowej. 

Partnerem materiału jest firma Inoxa oferująca najlepsze liny nierdzewne

Podobne artykuły