Trendy wnętrzarskie w 2022 roku

Trendy wnętrzarskie w 2022 roku

W tym roku jak i w ubiegłym modne będą trendy głównie związane z ekologią i recyklingiem. Dalej modne będą przedmioty w stylu vintage, handmade oraz dążenie do wrażenia przytulności w pomieszczeniu. Jednak nie oznacza to, że nie będzie żadnych nowości. Kilka rzeczy może nas nieźle zaskoczyć.

 

Kolory natury

 

Kolory, które będą zdecydowanie królowały również w tym sezonie to kolory natury. Dotyczy to również mebli, które zdecydowanie powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Nie zapominajmy o dodatkach takich jak rośliny doniczkowe. Jeśli tylko mamy miejsce w danym pomieszczeniu powinno być ich jak najwięcej. Zdecydowanie kolorem, jaki będzie w tym sezonie modnym to wszelkie odcienie zieleni. Najpewniejszym odcieniem będzie butelkowa zieleń, a nawet szmaragd. Po woli w trendy wpisują się również jaśniejsze odcienie zieleni jak mięta, eukaliptus czy nawet kremowa oliwka. Kolorem, z którym zieleń musi się podzielić, będzie fiolet. Barwa dawno niewidziana we wnętrzach, będzie nawiązywała do wystroju z lat 80, który również zaczyna się wkradać do tegorocznych trendów.

Trendy wnętrzarskie w 2022 roku

Minimalizm

 

Osoby lubiące minimalizm we wnętrzach nie muszą się martwić o kolorystykę, w której najlepiej się czują. W dalszym ciągu modne będą kolory ciepłe jak beże, brązy czy karmel. Ciepłe kolory ziemi. 

 

Modne meble w 2022 roku

 

Wśród mebli dalej modne będą meble modułowe, które większość z nas dobrze zna. Cieszą się rosnącą popularnością wśród osób posiadających małe mieszkania oraz tych, którzy lubią praktyczne rozwiązania. Meble będą jednak w zdecydowanie odświeżonej formie. Fotele i kanapy zaskoczą nisko osadzonymi siedziskami, ale również zaokrągloną, łagodną sylwetką wzorowanym na japońskim designie. Kanapy czy fotele będą charakteryzowały się miękką i zdecydowani przyjemną w dotyku tapicerką. Dzięki temu nasze wnętrze będzie jeszcze bardziej przytulne. Tak jak wspominaliśmy tegoroczne trendy będą nawiązywały do lat 80tych nie tylko kolorystyką, ale też wzornictwem mebli. Modne będą meble o krzykliwych kolorach, wyrazistych wzorach, a także nietypowych kształtach. Nawiązaniem do tego trendu może być kolorowa lampa lub stolik kawowy z kolorowej pleksi. 

 

Tkaniny

 

Zdecydowanym królem wśród tkanin w naszych wnętrzach będzie welur. Dzięki niemu nasze wnętrze będzie jeszcze bardziej przytulne. Wielu z nas dalej będzie pracować w domach na kanapie bądź przy małym biurku w sypialni. Z tego względu warto zdecydować się na tkaniny miękkie i delikatne, aby umilić nam czas, który w większości teraz spędzamy w domu. Oprócz weluru modny będzie len. Może być wykorzystany równie do tapicerowania mebli, ale będzie również świetnym dodatkiem, gdy wykorzystamy go do uszycia zasłon.

 

Marmur

 

Rok 2022 będzie czasem kamienia. Trendem na ten rok będzie marmur, który uważany jest za symbol luksusu. Najmodniejszy będzie żyłkowany marmur w różnych kolorach. Zdecydowanie marmurowy stolik kawowy czy konsola będą idealnie pasować do minimalistycznego wnętrza. Więcej inspiracji znajdziesz u naszego partnera artykułu https://beautifulminds.pl 

Podobne artykuły