Stanowisko dla gracza – jak je przygotować w domu?

Stanowisko dla gracza – jak je przygotować w domu?

Sercem oraz mózgiem każdego stanowiska dla gracza jest wydajny komputer stacjonarny lub laptop gamingowy. Oprócz niego, warto jednak zainwestować także w zakup innego sprzętu i akcesoriów, które warto, aby także znalazły się w dobrze wyposażonym stanowisku dla gracza. W jaki sposób zaplanować swój domowy kącik gamingowy i jakie elementy powinny się w nim znaleźć?

Niezbędny sprzęt oraz praktyczne akcesoria dla gracza

Stanowisko dla gracza powinno być tak zaplanowane i zagospodarowane, aby regularne granie w gry komputerowe było maksymalnie komfortowe oraz satysfakcjonujące. Niezbędne jest stabilne biurko, na którym znajdzie się monitor (przy jego właściwym wyborze pomoże najnowszy ranking monitorów do gier), komputer stacjonarny lub laptop oraz pozostałe akcesoria komputerowe.

Aby zapewnić sobie jeszcze większą wygodę obsługi laptopa, warto zainwestować także w zakup bezprzewodowej myszki i klawiatury, których obecność docenimy zwłaszcza podczas wielogodzinnej rozgrywki oraz w czasie korzystania z gier wymagających większej precyzji ruchów. Przydatnym akcesorium dla graczy są także dobrej jakości głośniki oraz słuchawki, które pozwolą cieszyć się podczas grania jeszcze lepszą jakością dźwięku.

Stanowisko dla gracza – jak je przygotować w domu?

Przy biurku powinien stanąć obrotowy fotel z wygodnym, najlepiej regulowanym oparciem. Dzięki temu będzie możliwe dopasowanie stopnia jego nachylenia oraz wysokości do indywidualnych wymagań naszej sylwetki. Dobrej jakości fotel dedykowany dla graczy powinien być wykonany z przepuszczających powietrze materiałów oraz posiadać miękkie, ergonomiczne siedzisko. Dzięki temu nasz kręgosłup nie zbuntuje się nawet po wielu godzinach spędzonych przed monitorem komputera.

Przydatnymi akcesoriami, których zakup również warto uwzględnić podczas organizowania stanowiska dla gracza, są także zasłonki lub rolety okienne. Dzięki ich obecności będziemy mogli oddawać się ulubionej rozrywce także w ciągu dnia, gdyż uchronią nas one przed zbyt intensywnym światłem oraz bezpośrednimi promieniami słonecznymi padającymi z okna.  

Jak wybrać odpowiedni monitor gamingowy?

Mimo tego, że najważniejszym sprzętem dla gracza był i zawsze będzie komputer, wyborowi odpowiedniego monitora także warto poświęcić chwilę uwagi. To od jego jakości oraz parametrów użytkownych zależy bowiem jakość wyświetlanych grafik oraz animacji. Wybór odpowiedniego sprzętu z pewnością ułatwi ranking monitorów do gier, w którym znajdziemy zestawienie najlepszych monitorów gamingowych. Nie każde bowiem urządzenie dostępne w sprzedaży spełni oczekiwania takich wymagających użytkowników, jakimi są gracze.

Wybierając monitor do gier warto zwrócić uwagę na jego przekątną, częstotliwość odświeżania obrazu oraz rodzaj matrycy. Najlepszym wyborem dla graczy będą monitory z wyższej półki cenowej, których koszt zakupu startuje od 700 zł. Poniżej tej kwoty znajdziemy bowiem głównie urządzenia biurowe, które raczej nie spełnią oczekiwań graczy. Dobry monitor gamingowy powinien mieć przekątną co najmniej 22 cali oraz częstotliwość odświeżania obrazu 75 Hz lub wyższą. Gracze z dość ograniczonym budżetem powinni postawić na urządzenia wyposażone w standardową matrycę TN, z kolei osoby, które są w stanie zainwestować większą kwotę, skoncentrować się na urządzeniach wyposażonych w matryce IPS i VA.

Podobne artykuły