Jak wybrać idealny kolor farby do sypialni?

Jak wybrać idealny kolor farby do sypialni?

Wybór odpowiedniego koloru farby nie jest łatwym zadaniem. Istnieje wiele możliwości i nie jest łatwo zdecydować się na jeden wariant. W tym artykule, znajduje się kilka wskazówek, w jaki sposób wybrać idealny kolor farby dla swojej sypialni.

Idealna farba do sypialni. Dlaczego to takie ważne?

Twoja sypialnia jest miejscem, w którym zaczynasz i kończysz dzień. Powinna być miejscem spokoju i wyciszenia, które naprawdę kochasz. Dlatego wybór idealnego koloru farby do sypialni jest tak ważny.

To jednak nie wszystko. Badania pokazują że niektóre kolory mogą mieć wpływ na nasz nastroju i emocjach. Na przykład, odcienie czerwieni wywołują uczucie stresu, złości i agresji. Z kolei odcienie niebieskiego obniżają ciśnienie krwi i tętno.

Krótka porada: zanim wybierzesz paletę kolorów, zastanów się, jak chcesz się czuć w danym pomieszczeniu. Może wybierzesz odcień, który sprawi, że poczujesz się szczęśliwy lub produktywny, a może taki, który sprzyja relaksowi lub wyciszeniu. Niezależnie od tego, jaki jest Twój cel, na pewno znajdziesz kolor, który będzie do niego pasował!

Jak wybrać idealny kolor farby do sypialni?

Remont mieszkania czy budowa domu - jaki kolor farby do sypialni?

Sypialnia to miejsce relaksu. To znaczy, że musisz zrezygnować w niej z wizualnego hałasu który może pobudzać umysł do działania. Zamiast tego, postaw na odcienie, które są przytulne i zapraszające do odpoczynku. Oto dwie propozycje projektantów wnętrz.

Po pierwsze biały. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale projektanci wnętrz uwielbiają białe ściany w sypialni, ponieważ mogą one pomóc stworzyć relaksującą atmosferę. Używanie bieli może wydawać się kliniczne lub zimne, ale nie musi tak być, jeśli wybierzesz odpowiedni odcień. Sztuczka polega na tym, aby myśleć o bieli raczej jako o neutralnym kolorze, niż jako o kolorze samym w sobie. Dopasuj ją do roślin i naturalnych materiałów, takich jak drewno, wełna lub bawełna, aby uzyskać cieplejszy wygląd. Ręcznie dziergany koc lub narzuta w kwiaty również sprawią, że sypialnia stanie się bardziej zachęcająca i przytulna.

Po drugie jasnoszary. Aby dodać trochę ciekawości, ale nie rozpraszać uwagi, zamiast zwykłej bieli wybierz jasnoszary. Wiele osób uważa, że jasnoszary jest kojący i przytulny, choć może wyglądać nudno, jeśli reszta domu nie jest wystarczająco dobrze udekorowana, aby dorównać mu elegancją. Unikaj używania ciemnych mebli i jasnych kolorów akcentów, ponieważ nie będą one dobrze współgrać z jasnoszarymi ścianami. Zamiast tego utrzymaj wszystko w stonowanym i naturalnym stylu, dodając poduszki w delikatnych odcieniach niebieskiego.

 

Podobne artykuły