Kolorowa ceramika łazienkowa — oryginalny sposób na wykończenie łazienki

Kolorowa ceramika łazienkowa — oryginalny sposób na wykończenie łazienki

Łazienka i wiele elementów ceramicznych to bardzo częste połączenie. Przeważnie ceramiczne elementy są tradycyjne — mają biały kolor oraz tradycyjne kształty. Jednym z ciekawszych rozwiązań, które możemy zastosować w swoich łazienkach, jest używanie ceramiki kolorowej. Z pewnością wniesie ona dużo urozmaicenia i odmieni naszą łazienkę. Czym zatem jest kolorowa ceramika używana w łazience? Do jakich łazienek będzie pasowała? Na te i inne pytania odpowiadamy w dalszej części.

Kolorowa ceramika łazienkowa — oryginalny sposób na wykończenie łazienki

 

Czym jest kolorowa ceramika do łazienek?

Kolorowa ceramika do łazienek to różnokolorowe elementy ceramiczne np. funkcjonalne lub ozdobne, które umieszczamy w naszej łazience. Mogą być to umywalki, ubikacje lub drobne akcesoria łazienkowe. Ich znakiem rozpoznawczym jest kolor inny niż biały. Różnokolorowe elementy ceramiczne możemy spotkać w coraz większej ilości sklepów oraz sklepach internetowych. Oprócz swojego koloru są w pełni funkcjonalnymi elementami. Mogą mieć też tradycyjne kształty lub nieco bardziej designerskie.

 

Do jakich łazienek pasuje kolorowa ceramika?

Jeśli zastanawiamy się nad przearanżowaniem łazienki, warto wziąć pod uwagę kolorową ceramikę. Z pewnością sprawdzi się ona w wielu typach łazienek, gdyż jest uniwersalna i występuje w różnych barwach czy odcieniach. Jedynym wyznacznikiem doboru takich ceramicznych elementów będzie sam kolor, który należy dobrać do ogólnego planu łazienki. Pastelowe kolory ceramiki możemy wykorzystać w łazienkach skandynawskich a ceramikę złotą czy srebrna w klasycznych aranżacjach. Ceramika taka pasuje zarówno w ekonomicznych wnętrzach, jak i takich, które wykonane są w danym stylu. Mogą też być uzupełnieniem stylizacji, być w kolorze głównym łazienki lub występować jako pojedynczy kolorowy ceramiczny dodatek, który będzie wyróżniał się i przełamywał styl danej łazienki.

 

Ciekawe Inspiracje

 

Ciekawymi pomysłami wykorzystania kolorowej ceramiki mogą być umywalki. Te dostępne są w jednolitej barwie lub kolorowe z zewnątrz a białe wewnątrz. Nieco bardziej dominującym elementem ceramicznym może być sam sedes wykonany z kolorowej ceramiki wraz ze spłuczką. Często możemy spotkać się też z mydelniczkami, dozownikami, uchwytami czy innymi mniejszymi elementami, które wykonane są właśnie z kolorowej ceramiki. Kilka dodatków w jednym kolorze może całkowicie zmienić wystrój wnętrza przy niskich kosztach i dużej dostępności towaru.

 

Podobne artykuły