Czy warto zainwestować w toaletę myjącą?

Czy warto zainwestować w toaletę myjącą?

Toaleta myjąca jest niewątpliwie bardzo nowoczesnym rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością. Jest ona estetyczna i komfortowa zarazem, a przy okazji bardzo funkcjonalna. Jakie ma atuty i czy rzeczywiście warto w nią zainwestować? Czym tak właściwie jest ten wynalazek?

Do czego służy toaleta myjąca?

Od wielu lat w Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu również w Europie, toaleta myjąca cieszy się coraz większą popularnością. Jeszcze niedawno jedynym standardowym urządzeniem, które służyło do utrzymania higieny intymnej, był w toalecie popularny bidet. Na ogół dopasowywano go do miski ustępowej. Bidet wymaga jednak dodatkowego miejsca. Trzeba go też podłączyć do zimnej i ciepłej wody, wykonując osobne podłączenie kanalizacyjne. Jeszcze innym rozwiązaniem jest bidetta, która wykorzystywana jest przede wszystkim w małych łazienkach. To po prostu słuchawka natryskowa montowana nieopodal sedesu. Nie zajmuje cennego miejsca i jest wygodna w użytkowaniu. Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się jednak deski myjące z dyszami czyszczącymi. Na ogół posiadają one funkcję regulacji strumienia. Jednak tak naprawdę to toalety myjące stanowią prawdziwy przełom w higienie intymnej.

Toaleta myjąca – zalety rozwiązania

Jak już wspomniano, tak zwane toalety myjące posiadają szereg zalet, które odpowiadają za ich popularność. Przede wszystkim tego typu urządzenie nie zajmuje dodatkowego miejsca, które niekiedy jest na wagę złota. Wystarczy wymienić starą toaletę właśnie na toaletę myjącą.

Nowoczesne modele posiadają wbudowany system natrysku oscylacyjnego. W tym przypadku dysza wypuszcza strumień wody, której temperaturę czy ciśnienie można dostosować do swoich potrzeb. Sterowanie działaniem takiej toalety możliwe jest dzięki aplikacji mobilnej lub pilotowi. Co więcej, niekiedy można w pamięci urządzenia zapisać konkretne ustawienia. Wybrane toalety myjące oferują też funkcję suszenia. W tym przypadku dysza kieruje w stronę użytkownika strumień ciepłego powietrza.

Rozwiązanie bez wad?

Nowoczesne toalety myjące wydają się być prawdziwą rewolucją na rynku urządzeń do higieny WC. Toalety tego typu są funkcjonalne, a także niezwykle praktyczne, gdyż są to urządzenia, które same się czyszczą za sprawą wirującego strumienia wody. Są w stanie rozpoznać użytkownika – włączają się tylko wówczas, gdy ktoś na nich siądzie. Nie trzeba się więc obawiać o przypadkowe włączenie urządzenia. Dodatkowe udogodnienia to w tym przypadku m.in. podgrzewana deska sedesowa, światło orientacyjne, odciąganie nieprzyjemnych zapachów czy automatyczne podnoszenie i opuszczanie deski.

Modele dostępne obecnie na rynku są również wykonane bardzo estetycznie i efektowne pod względem wizualnym. Dlatego też bez większego problemu można je dopasować do każdej aranżacji łazienki. Jednak przede wszystkim są to urządzenia, które znacznie podnoszą komfort użytkowania łazienki. Wydaje się, że są to urządzenia przyszłości, które za kilka lat w swoim domu czy mieszkaniu będzie posiadać większość osób.


Czy warto zainwestować w toaletę myjącą?Podobne artykuły