Płytki do salonu – jak uzyskać nowoczesną aranżację?

Płytki do salonu – jak uzyskać nowoczesną aranżację?

Płytki uznaje się za standardowe wykończenie kuchni, przedpokoju oraz łazienki. Coraz częściej jednak inwestorzy decydują się na ich wykorzystanie również w salonie. Producenci płytek wpisują się w nowoczesne trendy, prezentując obszerną i różnorodną ofertę swoich materiałów. Jak zaaranżować swój salon we współczesnym stylu?

Płytki – symbol elegancji i trwałości

Płytki w salonie zyskują coraz większe grono zwolenników. Są nie tylko trwałe, ale i sprawiają, że wnętrze wygląda elegancko oraz wytwornie. Obecnie niemal każdy sklep z płytkami ma w swojej ofercie szeroką gamę materiałów wykończeniowych, pozwalając nabywcom na wykonanie dowolnej aranżacji.

Dlaczego popularność płytek w salonie wzrasta? To wszystko zasługa parametrów materiałów, z których są wykonane. Nowoczesne płytki wewnętrzne są odporne na zarysowania i pęknięcia. Nie ma także problemu z ustawieniem na nich ciężkich mebli i sprzętów. To świetna alternatywa dla drewnianych paneli, które pomimo wysokiej klasy ścieralności niszczą się o wiele szybciej.

Salon minimalistyczny a może w stylu vintage?

Wykończenie wnętrza ma kluczowe znaczenie dla późniejszej aranżacji. Jest nie tylko tłem dla mebli i dodatków, ale przede wszystkim świetnie podkreśla charakter pomieszczenia. Dziś dowolny sklep z płytkami ma w swojej ofercie materiały o różnych wielkościach i kolorach. Płytki mogą imitować drewno, beton lub do złudzenia przypominać wyglądem naturalny kamień. To dzięki nim można podkreślić wnętrze w stylu glamour, rustykalnym czy minimalistycznym.

Warto zaznaczyć, że nowoczesne trendy w aranżacji poszły o krok dalej, proponując płytki nie tylko na podłogach. Można zdobić nimi również całe ściany lub ich fragmenty, nadając wnętrzu konkretnych cech. Jedną z największych zalet płytek jest łatwość w utrzymaniu w czystości. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji i stosowania dedykowanych środków.

Płytki do salonu – jak uzyskać nowoczesną aranżację?

Matowe czy z połyskiem?

Ostateczny wybór płytek zależy od stylu, jaki chce się uzyskać w salonowym wnętrzu. Kupujący mają do wyboru płytki matowe oraz z połyskiem. Te pierwsze stosuje się w salonach o przytulnym charakterze – wówczas warto zdecydować się na płytki drewnopodobne, które można ułożyć w jodełkę, lub klasycznie, by przypominały wyglądem panele.

Płytki błyszczące natomiast polecane są do wnętrz nowoczesnych i ekskluzywnych. Świetnym wyborem są płytki wielkoformatowe, które tworzą efekt tafli lustra. Takie materiały sprawdzą się w salonie urządzonym w stylu glamour lub minimalistycznym. Należy dodać, że płytki z połyskiem są nieco trudniejsze w pielęgnacji, ponieważ uniwersalne środki czyszczące mogą pozostawiać smugi. Warto dopytać obsługę sklepu z płytkami o możliwość zakupu dedykowanych preparatów.

Większa przestrzeń

Umiejętny montaż płytek pozwoli na uzyskanie większej przestrzeni wizualnej. Coraz częściej stosuje się płytki w dwóch sąsiednich pomieszczeniach, aby powiększyć optycznie metraż. Najpopularniejsze połączenie to salon z kuchnią lub przedpokojem – takie rozwiązanie nie wymaga montowania progów, co daje znakomity efekt w postaci spójnej, sporej przestrzeni.

Podobne artykuły