Jaki ekspres do kawy wybrać do swojej kuchni?

Jaki ekspres do kawy wybrać do swojej kuchni?

Mocny i aromatyczny smak kawy pokochali ludzie na całym świecie. Co zaskakujące, najwięcej kawy piją Skandynawowie, nie Włosi, choć ci ostatni też należą do grona najbardziej zagorzałych fanów pobudzającego działania kofeiny i niepodrabialnego zapachu kawy. Polacy z roku na rok również coraz więcej i chętniej piją kawy, zdecydowanie bardziej zwracając uwagę na jej jakość i sposób parzenia niż kilka lat temu. Pokochaliśmy standard kawy zaparzonej w dobrym ekspresie i z mniejszym entuzjazmem patrzymy już na sklepowe półki z kawą rozpuszczalną czy gotową, zmieloną kawą do zaparzania. Nawet Ci, których trudno było przekonać, dziś czują ogromną różnicę pijąc kawę zaparzoną ze świeżo zmielonych ziaren odpowiednio palonych i dobranych.

Dawka energii od rana!

Ponad 66% Polaków pije kawę regularnie, z czego większość w ten sposób rozpoczyna swój dzień. W ciągu roku statystycznie wypijamy kawę zaparzoną aż z 3 kilogramów ziaren, a to i tak nic w porównaniu z Finami, którzy potrzebują na jedną osobę aż 12 kg kawy! Przez tak wielką słabość do tego napoju, coraz więcej osób pragnie mieć w kuchni dobrej jakości ekspres do kawy, który pozwoli w szybki i komfortowy sposób zaparzyć dobrą kawę, która postawi nas nogi. Czy zdarza Ci się, że sam zapach kawy unoszący się w dobrej kawiarni poprawia Ci nastrój? Dzięki ekspresowi do kawy ze sklepu Eltkom.pl taki zapach będzie unosił się w Twojej kuchni, gdy Ty będziesz popijać swój ulubiony rodzaj kawy.

Wybierz w Eltkom model dla siebie

Różnorodność wśród ekspresów jest dziś ogromna. Najprostsze, i co za tym idzie, najtańsze są modele przelewowe, jak Ekspres Do Kawy Przelewowy Philips Hd7461 / 00. Są bardzo łatwe i intuicyjne w obsłudze, a przy tym bezpieczne i energooszczędne. Minusem jest fakt, że trudno zrobić w nich małą ilość kawy. Więcej możliwości dają ekspresy ciśnieniowe, które zaparzają odmierzoną porcję zmielonej kawy pod odpowiednio wysokim ciśnieniem, wydobywając w ten sposób najlepszy smak i aromat z ziaren kawy. Kawa pita w umiarkowanych ilościach jest dla nas zdrowa, zawiera antyoksydanty, które chronią nasze ciało przed działaniem wielu szkodliwych czynników. Kawa przyspiesza metabolizm, poprawia naszą koncentrację i nastrój. Wybierając ekspres ciśnieniowy od Eltkom.pl podejmiesz właściwą decyzję, z której będziesz cieszyć się każdego ranka.

Jaki ekspres do kawy wybrać do swojej kuchni?

Dla prawdziwych smakoszy

Wśród ekspresów ciśnieniowych rozróżniamy kilka rodzajów, przede wszystkim dzielimy je na półautomatyczne, czyli kolbowe oraz automatyczne. Kolbowe modele, jak https://eltkom.pl/EKSPRES-CISNIENIOWY-ARIETE-1366-50-PICASSO-p9839, wymagają od nas zmielenia kawy i odmierzenia do kolby odpowiedniej porcji. Ekspresy automatyczne działają najszybciej, wymagając od nas jedynie przyciśnięcia wybranego guzika. Te działające na kapsułki, jak ekspres ARIETE Cialdissima 1347, umożliwiają nam w dosłownie kilka chwil cieszenie się pyszną i aromatyczną kawą. Ta propozycja włoskiej marki nie tylko zachwyca ciekawym designem, ale także gwarantuje doskonały smak kawy. Elegancki wygląd jaki ma ekspres do kawy ARIETE Cialdissima 1347 będzie pasować zarówno do kuchni w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

 

Podobne artykuły