Meble ogrodowe- jak wybrać?

Meble ogrodowe- jak wybrać?

Nawet najpiękniejszy  i najbardziej zadbany ogród nie będzie spełniał swojej funkcji, jeżeli nie zostanie wyposażony w odpowiednie meble ogrodowe. Przydomowa przestrzeń powinna służyć nie tylko do podziwiania, ale także do wypoczynku. Zatem czym kierować się przy wyborze mebli do ogrodu?

Styl życia a meble ogrodowe

Kiedy planujemy zakup mebli na taras czy do ogródka powinniśmy przemyśleć parę kwestii. Szczególnie trzeba wziąć pod uwagę funkcjonalność mebli, którymi jesteśmy zainteresowani. Wyposażenie ogrodu powinno być powiązane z Twoim stylem życia. Jeśli lubisz spędzać czas w gronie najbliższych na świeżym powietrzu, duży stół i komplet stabilnych krzeseł lub foteli będzie dla ciebie najlepszym wyborem. Dobrą opcją byłby wybór narożników ogrodowych, które pomieszczą całą rodzinę. Jeśli jesteś typem samotnika, lubiącym odpoczywać w zaciszu własnego ogrodu warto pomyśleć o leżakach czy ławeczkach ogrodowych. W takim przypadku dobrze sprawdzą się też huśtawki ogrodowe lub hamaki. Ważnym elementem w ogrodzie powinien być parasol, który chroni przed słońcem i deszczem. Jednak najważniejsze jest to aby meble były przede wszystkim wygodne.

Ład w ogrodzie

Ważną kwestią jest też wkomponowanie mebli w przestrzeń ogrodową. Przed zakupem należy zaplanować ich miejsce, ponieważ zależy nam na tym, aby meble nie tarasowały przejścia. Problematyczne może być przechowywanie elementów wyposażenia ogrodowego. Jeśli mamy pomieszczenie gospodarcze lub duży zadaszony taras, nie musimy brać pod uwagę czy meble są składane, natomiast jeśli nie dysponujemy tak dużą przestrzenią najlepsze będą lekkie meble z technorattanu, które są łatwe z składaniu i przenoszeniu. Technorattan jest najczęściej wykorzystywanym materiałem do wykonywania mebli ogrodowych, ponieważ są one wytrzymałe i lekkie.

Meble ogrodowe- jak wybrać?

Nasze meble powinny też pasować stylistycznie do przestrzeni. Wszystko powinno ze sobą współgrać. Dobrze dobrany zestaw ogrodowy uatrakcyjnia wygląd terenu przy naszym domu.

Jakość a cena

Większy wybór mebli ogrodowych jest w Internecie. Kiedy najlepiej kupować? Najlepszą porą jest wczesna wiosna, zanim sezon wypoczynku w ogrodzie zacznie się na dobre. Dobrym momentem jest też końcówka sezonu, ponieważ wtedy możemy skorzystać z wielu promocji i rabatów. Wiadome jest to, że meble drewniane będą nieco droższe, jednak posłużą nam wiele lat a komfort ich używania zrekompensuje nam ich cenę. Jeśli jednak nie dysponujemy dużymi zasobami finansowymi dobrą opcją będzie wybór mebli wykonanych z technorattanu, które są eleganckie oraz trwałe a ich cena jest przystępna. Taki zestaw również posłuży nam przez kilka lat.

Podobne artykuły