Jedwabna opaska na oczy – dlaczego warto ją mieć?

Jedwabna opaska na oczy – dlaczego warto ją mieć?

Masz trudności z zasypianiem? Zależy ci na wysokim komforcie podczas nocnego wypoczynku czy drzemek w ciągu dnia, a przy tym chcesz zadbać o swoją skórę? Koniecznie zatem zastanów się nad zakupem jedwabnej opaski na oczy. Korzyści płynące z jej stosowania pojawią się bardzo szybko – jest niezastąpiona w każdej sypialni.

Opaska do spania z jedwabiu – w trosce o urodę i zdrowy sen

Jakość snu rzutuje na codzienne funkcjonowanie człowieka. Różnego rodzaju kłopoty w tym zakresie znacząco obniżają samopoczucie, a na dłuższą metę mogą spowodować poważne problemy ze zdrowiem. Trzeba zatem dokładać starań, aby podczas nocnego wypoczynku mieć zapewniony odpowiedni komfort. Sprzyja temu wiele rozwiązań – w tym stosowanie opasek na oczy. Zdecydowanie warto postawić na modele z jedwabiu – wyróżniają się one na tle innych opasek, co wynika z właściwości naturalnego jedwabiu. Materiał ten określany mianem królewskiego jest z jednej strony subtelny i delikatny, a z drugiej trwały i wytrzymały. Nie przyciąga kurzu i roztoczy, nie gniecie się, ma gęsty splot nieprzepuszczający wilgoci. Ponadto jedwab słynie z właściwości termoregulacyjnych, przez co jest idealny bez względu na porę roku. Dobra gatunkowo jedwabna opaska na oczy nie podrażnia delikatnej skóry wokół oczu, rozjaśnia cienie pod oczami i spłyca zmarszczki. Przy tym skutecznie odcina dopływ światła do oczu – spanie w ciemnościach jest najlepsze dla zdrowia, co zostało potwierdzone przez naukowców.

Jedwabna opaska na oczy – dlaczego warto ją mieć?

Opaska do spania z jedwabiu – dla lepszej jakości snu

Komfort snu zależy od wielu czynników. Niebagatelne znaczenie w tym kontekście ma ilość melatoniny, która odpowiada za regulację dobowego cyklu organizmu. Jej niedobory objawiają się m.in. kłopotami z zasypianiem i płytkim snem. Organizm człowieka wytwarza melatoninę tylko w ciemnościach. Z tego właśnie względu zalecane jest spanie w ciemności. W praktyce bywa z tym ciężko z uwagi na dużą ilość rozmaitych rozpraszaczy. To ważna przesłanka przemawiająca na korzyść jedwabnych opasek na oczy. Skutecznie blokują one dostęp światła do oczu, dzięki czemu można szybciej zasnąć. Tym samym przyczyniają się do redukcji stresu, eliminacji zmęczenia oraz regeneracji.

Opaska do spania z jedwabiu – luksus dla każdego

Opaski z jedwabiu to luksus, na który każdy może sobie pozwolić. Są lekkie i przyjazne dla skóry, a przy tym niezwykle eleganckie i wygodne. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, z jakiego konkretnie jedwabiu są wykonane. Powinien być to materiał wysokiej klasy. Oprócz tego opaska musi mieć regulację, dzięki czemu łatwo dopasować ją do konkretnych potrzeb. W takiego rodzaju akcesoria najlepiej zaopatrywać się w dobrych sklepach specjalizujących się w sprzedaży wyrobów z naturalnego jedwabiu. Opaska to strzał w dziesiątkę jako prezent dla siebie lub dla bliskiej osoby. W tym miejscu wypada nadmienić, że stosować je mogą także pacjenci po korekcji wzroku. Nabytek w postaci opaski na oczy zapewnia zdrowy i komfortowy sen będący podstawą zdrowia i prawidłowego funkcjonowania. 

 

Podobne artykuły