Jak dobrać kolor ścian do podłogi?

Jak dobrać kolor ścian do podłogi?

Aranżując mieszkanie, często zastanawiamy się jakie kolory ścian i podłóg są w tym sezonie modne. Kierujemy się głównie naszym gustem, ale czasem potrzebujemy pomocy jak dobrać kolory ścian do podłogi. Nie oszukujmy się, ale częściej zmieniamy kolor ścian niż podłogę. Podpowiemy co połączyć, z czym, żeby dało niesamowity efekt w naszym mieszkaniu.

 

Ciemna podłoga

 

Masz ciemną podłogę i nie możesz się zdecydować jaki kolor ścian do niej wybrać? Ciemna podłoga, a zwłaszcza drewniana lub drewnopodobna jest symbolem elegancji i stylu glamour, dlatego też musimy dobrać odpowiednie kolory do niej, by efekt nas nie przytłoczył. Na ciemne kolory ścian przy ciemnych podłogach mogą sobie pozwolić osoby posiadające duże i dobrze oświetlone mieszkania. Najlepiej ciemne kolory wyglądają w pomieszczeniach otwartych. W takich mieszkaniach ciemne kolory nie sprawią, że będziemy się czuli przytłoczeni ciemnymi barwami. Idealnymi kolorami do ciemnej podłogi będą ciemne, butelkowe zieleni, głębokie szarości lub niebieskie wpadające delikatnie w granat. Większość osób, w związku z posiadaniem mniejszych mieszkań stawia na jasne kolory ścian. Barwy, jakie powinniśmy wybierać do takiej podłogi, powinny być ciepłe, tak samo jak brąz podłogi. Idealnie będą pasowały jasne beże i brązy, ciepłe, jasne szarości, a nawet pastelowe żółcie.

Jak dobrać kolor ścian do podłogi?

Jasna podłoga

 

Podłoga w jasnych kolorach jest zdecydowanie mniej wymagająca od nas. Zazwyczaj wybierana jest do małych wnętrz, które dzięki odbiciu światła optycznie powiększa dane pomieszczenie. Jasne podłogi najlepiej komponują się z bielą, beżem i szarością. Odradzamy komponowanie jasnej podłogi z wyrazistymi i krzykliwymi kolorami. Jeżeli lubimy zabawy kolorami i tworzenie nieoczywistych wnętrz możemy zdecydować się ciemne barwy. Jednak pamiętajmy o zasadzie co za dużo to niezdrowo. Do jasnych podłóg najbardziej pasują barwy przełamane bielą, jak antracyt czy granat. Jasna podłoga może też być świetnym wyborem do pastelowych kolorów ścian jak mięta czy błękit. Jak widzisz, pomysłów na aranżację jest wiele.

Podobne artykuły