Nowoczesne klamki do okna z kluczem

Nowoczesne klamki do okna z kluczem

Klasyczna klamka nawet najbardziej wytrzymała nie zapewni skutecznej ochrony przed włamaniem. Jeśli chcesz o bezpieczeństwo swoje i najbliższych, koniecznie wybierz dodatkową blokadę zamka. Decydując się na nowatorskie klamki do okna z kluczem, zapewniasz sobie i rodzinie lepszą ochronę przed włamywaczami. Ograniczasz także dzieciom swobodne otwieranie okna.

Nowoczesne klamki do okna z kluczem 

Skuteczna ochrona przed włamaniem

Włamywacze wykorzystują kilka metod, aby dostać się do mieszkania lub domu. Jedną z popularnych metod jest solidny nacisk do środka na okucia okienne. Dzięki temu okucia wolno poruszają się po obwodzie okna. Przy użyciu wystarczająco dużej siły, klamka przestawia się do odpowiedniej pozycji, aby otworzyć okno. Dzięki klamce z kluczem taki manewr będzie niemożliwy. Gdy przekręcisz klucz, jej mechanizm zostanie na stałe zablokowany.

W przypadku plastikowych okien włamywacze wiercą mały otwór w miejscu klamki po zewnętrznej stronie ramy. Wtedy mają odsłonięty mechanizm klamki i mogą bez problemu otworzyć szeroko okno za pomocą wytrychu. Jednak klamka z kluczem doskonale poradzi sobie również z tym zagrożeniem. Unieruchomiony mechanizm otwarcia skutecznie przeszkodzi w manipulowaniu wytrychem.

Klamka z kluczem w pokoju dziecięcym

Klamka z kluczem doskonale sprawdzi się w pokoju dziecięcym. Możesz ją zamontować również w innych pomieszczeniach. Małe dzieci są pełne energii i ciekawe świata. Dlatego warto ograniczyć im możliwość otwierania okna na oścież. W ten sposób chronisz je przed nieszczęśliwym wypadkiem. Zyskujesz kontrolę nad  lekkomyślnymi poczynaniami maluchów. Dlatego powinieneś zamontować takie klamki w pierwszej kolejności w pokoju dziecięcym i w oknie balkonowym. Oczywiście pamiętaj o tym, aby za każdym razem wyjąć klucz z zamka.

Nowoczesne klamki do okna z kluczem 

W jaki sposób korzystać z klamki z kluczem?

W przypadku okien antywłamaniowych klasy WK1 i wyższych tego typu klamki są montowane fabrycznie. W przypadku standardowych okien możesz bez problemu kupić osobne klamki z zamkiem. Większość klamek z zamkiem doskonale pasuje do każdego standardowego okna. Ich montaż jest bardzo łatwy. Jeśli decydujesz się na większą liczbę klamek, najlepszym rozwiązaniem będzie jeden uniwersalny klucz.

Nie zostawiaj nigdy klucza w zamku. Najlepiej wybierz jedno miejsce, w którym będziesz go trzymać. Czasami możesz go zostawiać na parapecie albo półce niedaleko okna. Jeżeli montujesz takie klamki, ponieważ masz małe dzieci, koniecznie wybierz miejsce dla nich niedostępne. Możesz wybrać zamykaną szafę albo po prostu nosić go w kieszeni.

Podobne artykuły