Wykończenie łazienek i panele ścienne 3D. Sprawdź, czym one są i dlaczego warto nimi urozmaicić łazienkę

Wykończenie łazienek i panele ścienne 3D. Sprawdź, czym one są i dlaczego warto nimi urozmaicić łazienkę

Oryginalne wykończenie łazienek nie jest prostą kwestią. Istnieje wiele pomysłów a wybór odpowiedniego lub takiego, który będzie jedyny w swoim rodzaju, jest często wręcz problematyczny. Jedną z ciekawych opcji na wykroczenie łazienki jest użycie paneli 3D. Są to panele, które dosłownie posiadają trzeci wymiar i idealne nadają się do urządzania nowoczesnych łazienek.

Wykończenie łazienek i panele ścienne 3D. Sprawdź, czym one są i dlaczego warto nimi urozmaicić łazienkę

 

Czym są panele ścienne 3D?

Panele 3D do łazienek to panele ścienne lub sufitowe, które są trójwymiarowe. Oprócz wysokości i szerokości są one również wypukłe. Najczęściej wypukłość to kilka centymetrów. Panele takie są dostępne w różnych formach. Mogą być to panele klasyczne przypominające np. kamień, ale i nowoczesne przypominające ceramikę czy abstrakcyjne formy. Pojawiają się one coraz częściej w sklepach i są coraz chętniej wybierane przez osoby chcące urządzić łazienkę modnie. Panele takie są idealnym pomysłem na wykorzystanie miejsca w łazience, na które nie mamy pomysłów w sposób modny. Są one też dostosowane do łazienkowego “klimatu” i są odporne na wilgoć czy wodę. Ich instalacja nie jest trudniejsza od typowych płytek. Cena takich paneli nie różni się znacząco np. od innych paneli podłogowych, drewnianych lub płytek.

Do jakich wnętrz możemy ich użyć?

Panele 3D z pewnością nadają się do nowoczesnych wnętrz. Nie będą to jednak tylko wnętrza futurystyczne, ale także te stawiające na minimalizm czy wręcz klasykę. Duża ilość kolorów, wzorów i faktur sprawia, że bez problemu dobierzemy do naszej łazienki najciekawsze modele paneli 3D. Panele takie idealnie uzupełnią np. sufit, jeśli chcemy nadać mu nieco abstrakcyjnej formy, gdyż jest zbyt prosty, biały i nudny. Panele ścienne 3D do łazienek mogą też być używane w małych pomieszczeniach, gdyż nie zajmują zbyt wiele miejsca i odstają od ściany jedynie na kilka centymetrów. Panele takie są wykonywane z różnych materiałów np. drewna czy betonu. Dzięki temu mogą stanowić uzupełnienie obecnego wnętrza, bez wprowadzania nowych materiałów co jest bardzo pomocne przy utrzymaniu spójności stylu.

 

Podobne artykuły