Drabiny wielofunkcyjne - zastosowanie

Drabiny wielofunkcyjne - zastosowanie

Istnieją takie przedmioty, które są niezbędne w każdym gospodarstwie domowym. Należą do nich między innymi drabiny wielofunkcyjne, które stosowane są w różnym celu, na przykład podczas malowania ścian, przeprowadzania remontu. Co ciekawe, są wykorzystywane zarówno w pracach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Warto jednak wiedzieć, jakimi kryteriami kierować się przy zakupie konkretnej drabiny.

Drabiny wielofunkcyjne - zastosowanie

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Dokonując zakupu drabiny wielofunkcyjnej powinno zwrócić się przede wszystkim uwagę na to, czy produkt spełnia podstawowe standardy bezpieczeństwa. Istotna jest także wytrzymałość i zgodność z normami europejskimi, zwłaszcza EN 131 oraz atesty potwierdzone certyfikatami. Wszystkie te wytyczne spełniają drabiny wielofunkcyjne dostępne w sklepie Drabest.pl, które stosują firmy remontowe oraz osoby prywatne. Najlepiej świadczy o tym ogromne zaufanie, którym obdarzają markę kolejni Klienci. Doceniana jest przede wszystkim stabilność produktów, gdyż są one montowane na wytrzymałych stelażach i podłużnicach. Wyposażone są także w mocne haki i automatyczne zaczepy, dzięki którym drabina nie rozłoży się podczas korzystania z niej. Zapewniają więc pełne bezpieczeństwo użytkowników podczas wykonywania różnego rodzaju prac domowych. Producenci zadbali także o stabilizator, który pełni bardzo ważną funkcję. Dodatkowo, dla własnej wygody można dokupić akcesoria niezbędne do bardziej sprawnego wykonywania poszczególnych czynności. Chodzi tutaj o podesty, specjalne haki, na których można zawiesić wiaderko, czy kółka ułatwiające przeprowadzanie drabiny w inne miejsce. Te wszystkie zalety drabin wielofunkcyjnych uzasadniają ich użytkowanie na całym świecie, nie tylko w naszym kraju.

Drabiny wielofunkcyjne do prac na dachu

Jeżeli planujemy prace na dachu budynku, niezbędna jest najwyższej jakości drabina, która zapewni pełne bezpieczeństwo podczas wykonywania czynności na tych płaszczyznach. Do tego celu idealnie sprawdzą się drabiny wielofunkcyjne dostępne w sklepie Drabest.pl. Skutecznie ułatwią one dostęp do trudno dostępnych miejsc na dachu, który zamierzamy na przykład oczyścić. W sprzedaży występują drabiny wielofunkcyjne składające się z dwóch oraz trzech elementów. Przydatne okazuje się także zaopatrzenie w drabinę dachową, którą przymocowuje się na stałe do powierzchni. Z dachu powinno się na bieżąco usuwać zanieczyszczenia, dlatego też taki sprzęt warto mieć w każdym gospodarstwie domowym. Drabina wielofunkcyjna pozwoli dostać się na pożądaną wysokość, a aluminium, z którego się je wykonuje pozwala w prosty sposób ją przenosić. Stopnie w tego rodzaju drabinach są wykonane z szerokich profili i zabezpieczone przez ślizganiem się stopy podczas wchodzenia na górę. Można je postawić w jednej pozycji i rozsuwać w razie potrzeby, mając przy tym świadomość, że odpowiednie pasy zapobiegają dalszemu rozsuwaniu się drabiny, jeżeli tego nie chcemy. Przy każdym modelu można ponadto zastosować dodatkowe zabezpieczenia i całej konstrukcji drabiny wielofunkcyjnej.

Podobne artykuły