Ceramiczny klej ogniotrwały

Ceramiczny klej ogniotrwały

Jeżeli w najbliższych czasie zamierzamy zakupić wysokotemperaturowe materiały budowlane to z pewnością warto zapoznać się z aktualną ofertą firmy ZMC Zamac Sp. z o.o. Jest to przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją i przetwórstwem przedmiotów związanych z branżą wysokich temperatur.

Oferta firmy ZMC Zamac Sp. z o.o.

Firma ta produkuje między innym: oporowe elementy grzejne, płyty izolacyjne, ceramikę oraz katalizatory dla technologii oczyszczania gazów w procesach pirolizy substancji niebezpiecznych. Zatrudnieni w firmie pracownicy to prawdziwi eksperci w swojej dziedzinie. Są oni w stanie w naprawdę profesjonalny sposób doradzić wybór produktu dostosowanego do potrzeb i oczekiwań klienta.

W swojej ofercie firma posiada także kity, kleje i masy. Produkty te są niezbędne w przypadku wszelkiego rodzaju napraw, uszczelnień czy też konstrukcji, przebiegających w warunkach wysokich temperatur. W sprzedaży firma ta posiada miedzy innymi ceramiczny klej ogniotrwały FKM. Jest to produkt, który wyróżnia się tym, iż jest wyjątkowo odporny na nagłe zmiany temperatury. Ponadto charakteryzuje się on bardzo dobrą przyczepnością do większości podłoży, a dodatkowo doskonale wypełnia trudno dostępne przestrzenie. Jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem wysokiej jakości kleju ogniotrwałego warto bliżej zapoznać się z ofertą firmy ZMC Zamac Sp. z o.o.  Należy również zaznaczyć, że klej ten dostępny jest tu w naprawdę bardzo atrakcyjnej cenie.

Ceramiczny klej ogniotrwały

Czym jest ceramiczny klej ogniotrwały FKM i do jakich celów jest on najczęściej wykorzystywany?

Ceramiczny klej ogniotrwały FKM to produkt, który jest niezastąpiony w wielu sytuacjach, a wszystko to, dlatego, że jest on odporny na działanie wysokich temperatur. Ponadto posiada on bardzo szerokie zastosowanie przy budowie i naprawie urządzeń ceramicznych.

Ceramiczny klej ogniotrwały FKM jest wykorzystywany przy różnych czynnościach np. przy remoncie, izolacji, a także przy konstrukcji poszczególnych przedmiotów ceramicznych. Tego rodzaju kleju używa się miedzy innymi w celu zabezpieczenia takich elementów jak: izolacyjne moduły z włókna ogniotrwałego, płyty i maty ogniotrwałe czy też pokrywy kadzi odlewniczych. Ceramiczny klej ogniotrwały FKM doskonale sprawdzi się także podczas klejenia bądź naprawy wyłożeń włóknistych. Poza tym stanowi on znakomite wypełnienie włazów kotłów grzewczych oraz drzwiczek wzierników. Za jego pomocą można także wykonywać różnego rodzaju uszczelnienia. Pamiętajmy, że kleju ogniotrwałego warto używać w przypadku osadzania palników, usztywniania mat ogniotrwałych czy też mocowania elektrycznych drutów oporowych. Jest to znakomity środek zabezpieczający dla wszystkich materiałów, które posiadają niższą klasyfikację temperaturową.

Ponadto warto dodać, że ceramiczny klej ogniotrwały FKM odznacza się dobra plastycznością i smarnością, nie pęka ani nie łuszczy się. Jeżeli chodzi o jego średnie zużycie to na jeden metr kwadratowy warstwy, która będzie posiadała grubość 5mm potrzebne będzie około 8 kg kleju.

Podobne artykuły