Płytki na balkon - jaki rodzaj wybrać?

Płytki na balkon - jaki rodzaj wybrać?

W dzisiejszych czasach wiele osób chętnie decyduje się na płytki, ponieważ są one łatwe w utrzymaniu czystości, estetyczne i przede wszystkim wygodne i praktyczne. W sklepach budowlanych odnajdziemy różne rodzaje i wzory płytek na balkon.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru płytek na balkon?

Wybierając płytki na balkon musimy pamiętać o tym, że tego rodzaju pokrycie musi być odporne na wilgoć i zmiany temperatury. Można wręcz powiedzieć, że mrozoodporność to jedna z ich najważniejszych cech, ponieważ dzięki niej w czasie zimy nie będą one pękały czy też odklejały się. Płytki na balkon powinny być również odporne na ścieranie (przynajmniej III klasa ścieralności) oraz odporne na różnego rodzaju obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie to z pewnością warto zdecydować się na płytki antypoślizgowe, które będą oznaczone, co najmniej klasą R10.

Płytki na balkon - jaki rodzaj wybrać?

Jakie rodzaje płytek przeznaczonych na balkon są obecnie modne?

W dzisiejszych czasach na rynku popularne są miedzy innymi płytki drewniane czy też płytki drewnopodobne. Czym się od siebie różnią? Płytki drewniane, choć prezentują się naprawdę pięknie wymagają stałej impregnacji. Musimy również pamiętać o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć je przed wpływem niskich temperatur. Płytki drewnopodobne są natomiast w przypadku balkonu o wiele bardziej praktycznym rozwiązaniem, ponieważ są trwalsze i odporne na działanie mrozu i wiatru. Obecnie bardzo modnym rozwiązanie są również płytki imitujące kamień czy też beton. Coraz większą popularnością cieszą się także płytki klinkierowe, które posiadają szeroka paletę pięknych barw od rdzawych zaczynając po granotowoczerwonych kończąc. Wiele osób chętnie decyduje się także na płytki gresowe, które bez wątpienia są rozwiązaniem na lata. Jeżeli chodzi natomiast o płytki z kamienia to wszystko zależy od rodzaju materiału, na jaki się zdecydujemy i tak np. granit czy wapień to materiały dość kosztowne ponadto musimy mieć na uwadze to, że płytki z kamienia należy impregnować.

Podobne artykuły