3 wskazówki, jak wybrać najlepszą izolację z wełny mineralnej

3 wskazówki, jak wybrać najlepszą izolację z wełny mineralnej

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wybrać najlepszą izolację z wełny mineralnej? Dziś przyjrzymy się trzem wskazówkom, które ułatwią Ci podjęcie ostatecznej decyzji.

Nie wszystkie izolacje z wełny mineralnej są takie same

Jeśli szukasz niezawodnego i niedrogiego sposobu na ocieplenie swojego domu, powinieneś rozważyć zakup izolacji z wełny mineralnej zamiast styropianu. Oferuje ona znacznie więcej korzyści, zwłaszcza odnoszących się do skuteczności działania, niż popularny kilka lat temu styropian. Musisz jednak wiedzieć, że wełna mineralna niejedno ma imię i dostępna jest w kilku wariantach.

Jedną z nich jest wełna skalna, wytwarzana ze skały bazaltowej, która została stopiona i przekształcona we włókna. Stosuje się ją w wielu materiałach budowlanych, w tym w płytach gipsowo-kartonowych, stiukach i tynkach. Najpopularniejszą alternatywą jest izolacja wykonywana z wełny szklanej. Oferuje ona doskonałe parametry termiczne i jest mało toksyczna.

Wybór odpowiedniego rodzaju wełny, należy dopasować pod swojego potrzeby.

Starannie wybierz producenta

Istnieje wiele firm produkujących produkty izolacyjne z wełny mineralnej, ale nie wszystkie są sobie równe. Niektórzy producenci działają na rynku od lat i mają duże doświadczenie w branży. Inni mogą być nowi na rynku lub oferować mniej niezawodne produkty. Jeśli zdecydujesz się na nieznaną markę, może się okazać, że ostatecznie zapłacisz znacznie więcej pieniędzy niż to konieczne z powodu problemów, takich jak zły montaż lub niska jakość materiałów.

Zanim więc zdecydujesz się na zakup konkretnego produktu, porównaj oferty kilku producentów. W ten sposób najszybciej ocenisz, który z nich ma najlepszą propozycję.

3 wskazówki, jak wybrać najlepszą izolację z wełny mineralnej

Wybierz odpowiednią grubość

Ostatnią rzeczą, którą należy rozważyć przy wyborze izolacji z wełny mineralnej jest grubość produktu, którego potrzebujemy. Różne grubości dają różne rezultaty podczas instalacji, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią grubość w zależności od tego, czego oczekujemy od projektu instalacji. Większość ludzi decyduje się na izolację z wełny mineralnej o grubości 2.5 cm do 5 cm, ponieważ produkty te są często bardziej opłacalne niż grubsze wersje (np. 8-centymetrowe), a jednocześnie zapewniają wystarczającą izolację termiczną dla nowego budynku lub domu jednorodzinnego.

 

Źródło: https://elewacyjni.pl/

 

Podobne artykuły