Zastosowanie kontenerów budowlanych

Zastosowanie kontenerów budowlanych

Ze względu na szereg przydatnych cech, kontenery mają wiele zastosowań, gdyż mogą służyć nie tylko do transportu i przechowywania, lecz być zaaranżowane jako pomieszczenie biurowe. Na ich korzyść przemawia zdecydowanie solidne wykonanie z materiałów wysokiej jakości, niektóre wystarczy właściwie odnowić, by wyglądały estetycznie.

Zastosowanie kontenerów budowlanych

Kontenery budowlane, a regulacje prawne

kontenery budowlane najczęściej pełnią funkcję pomieszczeń biurowych, socjalnych na placu budowy. Umieszczenie w środku odpowiedniego umeblowania, niezbędnych udogodnień w postaci aneksu kuchennego, centralnego ogrzewania sprawia, że można w nich wykonywać swoje obowiązki. Z takiego rozwiązania korzysta obecnie wielu deweloperów, dla których jest to bardzo opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia. Wskazane są również regulacje prawne, z którymi należy się zapoznać przed rozpoczęciem prac mających na celu odpowiednie przygotowanie mobilnego pomieszczenia. Postawienie kontenerów budowlanych nie wymaga pozwolenia na budowę, jednak wskazane są pewne warunki. Po pierwsze obiekt nie może być na stałe połączony z gruntem, a po drugie ma być to tymczasowe rozwiązanie, które nie przekracza z założenia 120 dni. Gdyby czas budowy miał się przedłużać, wówczas wystarczy przenieść kontener budowlany w inne miejsce na placu. Jednak prawnie wymagane jest zgłoszenie się przedsiębiorcy do odpowiedniego organu, przy czym należy to zrobić przed rozpoczęciem poszczególnych robót budowlanych. Organ ma na skierowanie sprzeciwu aż 30 dni, jeżeli po upływie tego czasu nie pojawią się żadne przeciwwskazania, można rozpocząć wszystkie niezbędne czynności.

Wynajem, czy zakup kontenera budowlanego?

Kontenery budowlane są najczęściej potrzebne tylko na określony czas, dlatego jeżeli nie prowadzi się regularnych robót budowlanych, ich zakup nie jest opłacalny. Jedynie przedsiębiorcy przyjmujący wiele zleceń na budowę obiektów w różnych lokalizacjach powinny rozważyć zakup nowego kontenera budowlanego. Podczas budowy własnego domu znacznie lepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie kontenera, gdyż jego zakup okazuje się niepotrzebnym wydatkiem. Za zaoszczędzone pieniądze można zaopatrzyć się w materiały budowlane lepszej jakości, co z pewnością będzie wiązało się z większymi korzyściami. Kontenery budowlane wyróżniają się specyficzną konstrukcją, czasami wykonuje się połączenie kilku obiektów tego samego rodzaju. Wśród kontenerów tego rodzaju wyróżnia się biurowe, technologiczne, medyczne, magazynowe sanitarne, socjalne, a nawet mieszkalne. Wszystkie kontenery budowlane mają jedną podstawową i najważniejszą zaletę – pozwalają na bardzo szybkie stworzenie odpowiednich warunków dla osób potrzebujących przestrzeni do pracy. W przypadku pojawienia się potrzeby zwiększenia przestrzeni użytkowej, można dodać kolejne moduły i odpowiednio je zagospodarować. Ponadto cena wynajmu jest niewysoka, jakość natomiast jak najbardziej zadowalająca. W przypadku używanego kontenera, wystarczy pokrycie powierzchni odpowiednimi substancjami zapobiegającymi ewentualnym uszkodzeniom.

Podobne artykuły