Jak wynająć dźwig?

Jak wynająć dźwig?

Dźwig potrzebny jest w wielu sytuacjach. Rozwój gospodarczy oraz coraz więcej inwestycji budowlanych realizowanych na terenie kraju sprawiają, że usługi dźwigowe zyskują na popularności. O czym zatem pamiętać, decydując się na wynajęcie dźwigu?

Do jakich prac wynająć dźwig?

Właściwości dźwigów pozwalają na dość szerokie zastosowanie tych maszyn w praktyce. Kojarzą się one głównie z branżą budowlaną oraz transportową, niemniej ich użytkowanie nie ogranicza się jedynie do zadań z tych obszarów. Jeżeli chodzi o prace, do których omawiany sprzęt jest niezbędny, to w tym momencie wszystko zależy od firmy wynajmującej tego typu maszyny. Najczęściej jednak w omawianym kontekście mówi się m.in. o montażu i demontażu rozmaitych budynków oraz kominów i pieców, usuwaniu starych gałęzi stwarzających zagrożenie dla otoczenia, budowie szklarni, usuwaniu usterek oświetlenia ulicznego itp. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać dźwig także i mniejszych prac budowlanych.

Kto i gdzie może wynająć dźwig?

Nowoczesne usługi dźwigowe są skierowane zarówno do osób prywatnych, jak i klientów komercyjnych. Firmy, które oferują wynajem dźwigów, ogłaszają się w internecie – najprościej jest sprawdzić informacje, jakie zamieszczają na swoich witrynach internetowych. Oczywiście ogromne znaczenie ma zasięg prowadzonej przez nie działalności – jeżeli np. ktoś chce wynająć dźwigi w Tarnowskich Górach, powinien szukać firm świadczących usługi właśnie w Tarnowskich Górach oraz w okolicach. Wynajem dźwigów za pośrednictwem firmowych stron to wygodne rozwiązanie.

Jak wynająć dźwig?

Wynajem dźwigu a doświadczenie operatorów

Jednym z najważniejszych aspektów wpływających na decyzję o wynajęciu dźwigów jest doświadczenie operatorów zatrudnionych w danej firmie. Obsługa takich maszyn wymaga odpowiedniej wiedzy oraz uprawnień, dlatego należy stawiać wyłącznie na wykwalifikowaną kadrę. To gwarantuje solidne wykonanie zadań z dbałością o detale. Przy tej okazji pojawia się jeszcze jedna istotna kwestia odnosząca się do floty, jaką dysponuje firma świadcząca usługi dźwigowe. Klienci powinni mieć wybór dźwigów różnych producentów, włącznie z tak znanymi markami jak Kamaz, Krupp czy Hydros etc.

 

Od czego zależy koszt wynajęcia dźwigu?

Cena za wynajęcie dźwigu to wypadkowa wielu czynników. Rodzaj maszyny oraz stopień trudności prac to kluczowe przesłanki kształtujące koszt najmu. Pod uwagę należy także brać m.in. k oszt dojazdu dźwigu na miejsce oraz wynagrodzenie dla ekipy obsługującej sprzęt. Parametry dźwigu takie wysięg czy udźwig także odgrywają tu istotną rolę, podobnie jak użycie podnośnika koszowego. Wynajmując dźwig, trzeba koniecznie zapoznać się z regulaminem najmu obowiązującym w danej firmie, mając przy tym na względzie zapisy dotyczące minimalnego czasu najmu.

Oferty poszczególnych firm proponujących usługi dźwigowe należy porównać pod kątem zawartości i ceny, mając przy tym na względzie konkretne potrzeby oraz prace, które zostaną wykonane z użyciem maszyny. Skuteczna realizacja zadań możliwa jest dzięki współpracy z doświadczoną firmą.

Podobne artykuły