Ocieplanie budynków jest normą, każdy doskonale wie, że do tego celu służą styropian oraz wełna mineralna. Są to standardowe materiały, jednak pojawiają się również innowacje w tym zakresie, które stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych sposobów.
Sposoby na ocieplenie domu
Na rynek cały czas trafiają innowacje w postaci materiałów służących do ocieplania budynków o różnej wielkości i przeznaczeniu. Każda kolejna propozycja jest doskonalona, by spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Niektóre z materiałów mają niestandardowy wygląd i formy, dzięki czemu zwracają na siebie uwagę. Czasami wymagany jest inny sposób układania takich elementów. Zwolennicy dobrze znanych rodzajów ocieplenia uznają, że nowoczesne metody mogą być jedynie uzupełnieniem realizacji. Pierwszym przykładem są twarde płyty termoizolacyjne, które wykonuje się z ulepszonego poliuretanu. Charakteryzują się one odpornością na wilgoć i wodę, gdyż nasiąkliwość osiąga maksymalną wartość 9%.
Pozostałe sposoby na ocieplenie budynków
Obecnie stosuje się również termoizolację z połyskiem, która opiera się na działaniu promieniowania cieplnego. Wykorzystywana jest do tego cienka folia w rolce, na którą składa się kilka warstw. W celu zamocowania termoizolacji na budynku korzysta się ze zszywek przeznaczonych między innymi do drewnianych konstrukcji. Alternatywą mogą być dwustronne taśmy mocowane do stalowych konstrukcji. Na korzyść tego rozwiązania przemawia zachowanie idealnej izolacji cieplnej. Trzecim sposobem na ocieplenie budynku jest nakładanie poliuretanu z pistoletu. Oznacza to, że substancja musi występować w stanie półpłynnym, by możliwa była aplikacja. Dzięki właściwym narzędziom, może być wykorzystywany na każdej budowie. Najbardziej istotną korzyścią jest w tym przypadku brak jakichkolwiek szczelin, nie są widoczne także miejsca łączeń. Stosuje się również aerożel, który jest izolacją powstałą z tlenku krzemu. Charakteryzuje się najlepszym z możliwych współczynników ciepła.