Dlaczego warto wybrać płytki szklane do kuchni?

Dlaczego warto wybrać płytki szklane do kuchni?

Nowe mieszkanie już tylko czeka na urządzenie? A może czujesz, że w twoim domu potrzeba małego odświeżenia i szykujesz się do remontu? Jednym z pomieszczeń, o które chcemy szczególnie zadbać w czasie urządzania mieszkania jest kuchnia. Nic w tym dziwnego! To właśnie tam spędzamy naprawdę dużo czasu, szczególnie gdy jest ona połączona z jadalnią lub salonem. Wówczas tym bardziej pragniemy zadbać o jej wygląd. Jest to także bardzo specyficzne pomieszczenie, ponieważ ma częsty kontakt z ciepłem, wilgocią i wodą, przez co wymaga nieco innego urządzenia niż np. sypialnia. Jednym ze sposobów, aby odmienić wnętrze kuchni oraz dodać jej funkcjonalności są płytki szklane. Poniżej poznasz ogrom zalet zastosowania ich w twojej kuchni!

Dlaczego warto wybrać płytki szklane do kuchni?

Płytki szklane – zachwycający wygląd, codzienna funkcjonalność

Stosowanie szklanych oraz lustrzanych elementów wystroju stało się modne przede wszystkim ze względu na niebywały charakter, jaki wprowadzają do mieszkania. Szklane dekoracje wprowadzają nowoczesny szyk do wnętrza, jednocześnie nie przytłaczając go. Teraz możesz umieścić je nie tylko w formie małych elementów! Płytki szklane to rozwiązanie, które bez problemu może zastąpić klasyczne płytki ścienne w twojej kuchni. Co ważne, obecnie odnajdziesz je nie tylko w wersji lustrzanej. Producenci oferują ogrom różnorodnych rodzajów płytek szklanych – od tych kolorowych, po wzorzyste oraz te bardziej klasyczne. Dzięki temu możesz idealnie dopasować płytki do wyglądu nowego wnętrza, ale również tego starszego, które chcesz odświeżyć.

Początkowo może się wydawać, iż szkło nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, ze względu na jego potencjał do brudzenia się. I tu cię zaskoczymy! Płytki szklane można myć dokładnie tymi samymi płynami co lustra czy okna. Oznacza to, że usunięcie z nich zabrudzeń po jedzeniu czy odbicia palców jest banalnie proste. Klasyczne płytki wymagają od nas szorowania, natomiast ściany ulegają wyblaknięciu koloru. W przypadku szklanych płytek żaden z tych problemów nie będzie cię dotyczył!

Podobne artykuły