XXIX Niedziela Zwykła
22 października 2017 r.

Dzisiaj (22 października):
-Dzisiejsza Niedziela Misyjna, jako Światowy Dzień Misyjny, włącza nas katolików we wszystkich krajach do modlitwy za misje. Rozpoczynając dzisiaj Tydzień Misyjny módlmy się w intencji tych, którzy głoszą Ewangelię na wszystkich kontynentach. Niech nasza modlitwa i ofiarą z dzisiejszej tacy będą włączeniem się w misyjne dzieło Kościoła.
- 22 października 1978 r. była uroczysta inauguracja pontyfikatu Jana Pawła II. Obecnie każdego roku w tym dniu obchodzimy rocznicę tego wydarzenia i wspomnienie Świętego.
- po Mszach świętych przed naszym kościołem będziemy mogli nabyć kremówki papieskie z Wadowic. Złożone ofiary przeznaczone będą na rekolekcje dla młodzieży. Na kremówki zaprasza wspólnota Zarażę Cię Bogiem.

Wtorek (24 października)
- o godz.18.30 spotkanie kręgu biblijnego w sali na wikariacie.

Czwartek (26 października)
- jeśli są chętni, zapraszamy do kina Moskwa na film o O.Maksymilianie Kolbe pt."Dwie korony" - godz.18.30. Zgłoszenia w zakrystii i u Ks.Sebastiana. Koszt 11 zł.
- o godz. 20 Adoracja Najświętszego Sakramentu

Sobota (28 października)
Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
- po Mszy o godz.7 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika

Przyszła Niedziela (29 października)
- będziemy obchodzić 128 rocznicę poświęcenia naszego parafialnego kościoła. Zachowajmy modlitewną wdzięczność minionym pokoleniom, które rozbudowały i dbały o tę świątynię.

Podziękowanie:
- za ofiarę złożoną do puszek w ubiegłą niedzielę na pomoc Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku.

Nabożeństwo Różańcowe w naszej parafii:
- w niedzielę godz.17
- w dni zwykle godz.17.15

Przez cały rok, gdy przychodzimy na Msze święte, trwa modlitewna pamięć o zmarłych z naszych rodzin i bliskich. Pamiętajmy również o tym, że jeżeli my teraz modlimy się za Zmarłych, Boża Miłość sprawi, że za nas również ktoś z bliskich będzie się modlił. Tak jak przed rokiem, możemy i w bieżacym roku pobierać kartki na wypominki roczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe,a po wpisaiu imion i nazwisk Zmarłych, przekazywać je w zakrystii lub w kancelarii i przy tej okazji ustalić godzinę Mszy św., przed którą będziemy modlić się wspólnie za poleconych Zmarłych (to godziny: 8.00; 9.30; 11.00; 13.00; 18.00).

Dla skutecznego uchwalenia prawa dla ochrony życia nienarodzonych dzieci można jeszcze złożyć podpisy w zakrystii i przy bocznym ołtarzu św.Józefa. Zapraszamy.

Jest już dostępna księga intencji mszalnych na przyszły 2018 rok.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby codzienne doświadczenie otrzymywanej miłości pobudzało wiarę w Ich życiu.

XXVII Niedziela Zwykła

8 października 2017r.


Dzisiaj (8 października):

* XVII Dzień Papieski "Idźmy naprzód z nadzieją". Po każdej Mszy św.przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszek, przeznaczoną dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Młodzież, która dzięki pomocy Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" otrzymuje szansę rozwoju, nazywana jest "żywym pomnikiem" Ojca Świętego Jana Pawła II.

* W imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Zatrzymaj Aborcję" i za poparciem Konferencji Episkopatu Polski zwracamy się o pomoc w ratowaniu przed zbrodnią aborcji nienarodzonych dzieci. Dla skutecznego uchwalenia prawa dla ochrony ludzkiego życia można złożyć podpisy przed kościołem od strony południowej i wschodniej, w zakrystii, przy bocznym ołtarzu św.Józefa, można również pobrać arkusze i podać do podpisania innym znajomym. Po wypełnieniu prosimy dostarczyć do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wpisać: imię, nazwisko, adres zamieszkania, nr PESEL i podpis.

* Po Mszy św. godz.13.00 w kościele spotkanie z Kandydatami do Bierzmowania i ich Rodzicami. Kandydatów prosimy o przyniesienie uzupełnionych deklaracji. Uczniów klas trzecich gimnazjum, chcących przystąpić do sakramentu Bierzmowania w naszej parafii, a jeszczew nie zgłoszonych, prosimy o zapisanie się w zakrystii i pobranie deklaracji. Zgłoszenia do Ks.Sebastiana w zakrystii.

* Wraz ze Wspólnotą Zaraże Cię Bogiem zapraszamy na Rózaniec na ulicy dziś o godz.20 na Placu Artystów.

Poniedziałek (9 października):

* Wspomnienie błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa

Środa (11 października):

* Po Mszy św. godz.18.00 spotkanie z Akcją Katolicką 

Czwartek (12 października):

* O godz.20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

Piątek ( 13 października):

* Wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

* O godz.19.30 rozpoczęcie Nabożeństwa Fatimskiego modlitwą różańcową; po niej Msza św.i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół świątyni. Zabierzmy ze sobą lampiony, świece. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. W piątek nie będzie modlitwy różańcowej o godz.17.15.

Sobota (14 października):

* Po Mszy św.godz.7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.

Następna Niedziela (15 października):

* W odpowiedzi na Apel Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Biskup Jan Piotrowski prosi, aby w niedzielę 15 października zorganizować w parafiach Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku - "Kościół w Polsce dla Meksyku". Aby okazać akt miłosierdzia, możemy przed naszą świątynią złożyć do puszek ofiarę na wsparcie dla poszkodowanych w Meksyku.

Podziękowanie:

* wszystkim, którzy uzcestniczyliu w Nabożeństwie całodobowej adoracji;

* tym, którzy uczestniczyli w sobotnich modlitwach pod hasłem: "Ratuj Różańcem Polskę i Świat";

* od Księdza Rektora WSD w Kielcach dla naszych Parafian za duchowe i materialne wsparcie z okazji Parafialnego Dnia Seminaryjnego.

* Siostrze Stanisławie i Grupie Charytatywnej z naszej Parafii za udział w diecezjalnym spotkaniu w Busku - Zdroju - w Parafii Św. Barata Alberta.

Nabożeństwo Różańcowe w naszej świątyni:

* w niedziele - o godz.17.00

* w dni zwykłe - o godz.17.15:

dla dzieci szkolnych we wtorki ze Szkoły Podstawowej nr 2 i w czwartki dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15.
Poza wtorkiem i czwartkiem Nabożeństwo Rózańcowe prowadzą: poniedziałek - Domowy Kościół; środa - Rycerstwo Niepokalanej; piątek - Akcja Katolicka; sobota - Róże Różańcowe i Apostolat Maryjny;niedziela - Zespół Charytatywny. Jest również molditwa różańcowa w dni powszednia po Mszy św. godz.8.00 - zapraza na nią Rycerstwo Niepokalanej.

Przez cały rok, gdy przychodzimy na Msze święte, trwa modlitewna pamięć o zmarłych z naszych rodzin i bliskich. Pamiętajmy również o tym, że jeżeli my teraz modlimy się za Zmarłych, Boża Miłość sprawi, że za nas również ktoś z bliskich będzie się modlił. Tak jak przed rokiem, możemy i w bieżacym roku pobierać kartki na wypominki roczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe,a po wpisaiu imion i nazwisk Zmarłych, przekazywać je w zakrystii lub w kancelarii i przy tej okazji ustalić godzinę Mszy św., przed którą będziemy modlić się wspólnie za poleconych Zmarłych (to godziny: 8.00; 9.30; 11.00; 13.00; 18.00).

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia: życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych i wielkiej odwagi wpisywania swego życia w Bożą wolę.

Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: "Gość Niedzielny", "Niedziela", najnowszy numer  "Miłujcie się" oraz nasz parafialny miesięcznik "Szkarłatny Strumień"

W ubiegłym tygodniu zmarli śp. Mieczysław Olejarczyk, Zofia Kordon, Lidia Sobkowska, Andrzej Mucharski, Hanna Żurawska. W naszej wspólnej modlitwie wypraszajmy u Boga,naszego Ojca, dla Nich i dla zmarłuch bliskich naszemu sercu szczęście wieczne w niebie...

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
1 października 2017 r.

Całemu światu i naszej Ojczyźnie bardzo potrzeba wielkiej modlitwy różańcowej. Szczególnie w tym miesiącu chciejmy wszyscy jeszcze bardziej docenić owoc modlitwy różańcowej.

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE W NASZEJ ŚWIĄTYNI:

- w niedziele o godz.17.00;

- w dni zwykłe o godz. 17.15;

dla dzieci szkolnych o godz.17.15: - we wtorki ze Szkoły Podstawowej nr 2; - w czwartki ze Szkoły Podstawowej nr 15. Poza wtorkiem i czwartkiem Nabożeństwo Różańcowe prowadzą: poniedziałek - Domowy Kościół; środa - Rycerstwo Niepokalane; piątek - Akcja Katolicka; sobota - Róże Różańcowe; niedziela - Zespół Charytatywny.

Dzisiaj ( 25 czerwca )

*W naszej parafii Dzień Seminaryjny. Serdecznie pozdrawiamy całą wspólnotę WSD: Ks. Rektora Pawła Tambora, Księży Profesorów, Alumnów. Witając wszystkich obecnych prosimy o przybliżenie nam tajemnicy powołania kapłańskiego i potrzebnych wskazań co do dalszych nowych powołań. A nasza parafialna wspólnota przy tej okazji wspiera duchowo i materilanie WSD w Kielcach.

*O godz.8.00  Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św.wymiana tajemnic różańcowych.Intencje modlitwy różańcowej dla Wspólnoty Żywego Różańca:

Parafialna - Módlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Różańca świętego w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii, by z Bożą pomocą i dzięki mocy Ducha Św. dawali innym świadectwo chrześcijańskiego życia;

Papieska - Módmy się za wszystkich pracującyh, aby mieli zapewniony szacunek i ochronę swoich praw, a bezrobotnym była dana możliwość przyczynienia się do budowania dobra wspólnego.

*Diecezjalne spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas w Parafii Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju. Rozpoczęcie Eucharystii o godz.10.30.

Poniedziałek ( 2 października )

*Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

Środa (4 października )

*Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

*Od godz.21.00 rozpocznie się całodobowa adoracja przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Adoracja trwać będzie do czwartku do godz.21.00

Adoracja wg następującego porządku:

Środa

21.00-22.00 Róża pw. Matki Bożej Łaskawej i Matki Bożej Niepokalanie Poczętej;

22.00-23.00 Róża pw. Matki Bożej Gromnicznej i Matki Bożej Fatimskiej;

Czwartek

5.00-6.00  Róża pw. Matki Bożej Królowej Polski i Św.Wojciecha;

6.00-7.00 Róża pw. Św.Faustyny i Św. Stanisława Biskupa;

9.00-10.00 Róża pw. Św. Maksymiliana i Św.Antoniego;

11.00-12.00 Róża pw. Św.Jana Pawła II i Św. Józefa;

12.00-13.00 Róża pw. Zwiastowania NMP i Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych;

13.00-14.00 Róża pw. Matki Bożej Królowej Różańca Świętego i NMP Matki Miłosierdzia;

14.00-15.00 Apostolat Maryjny;

15.00-.16.00 Rycerstwo Niepokalanej;

16.00-17.00 Akcja Katolicka

17.00-18.00 Siostry zakonne z dziećmi szkolnymi (Szkoła Podstawowa nr 15);

19.00-20.00 Księża

20.00 - wspólnota przybywająca w każdy czwartek miesiąca

I czwartek (5 października)

*Wspomnienie Św.Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

*O godz.17.15 Nabożeństwo różańcowe i Nabożeństwo Godzina Święta z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

I piątek miesiąca (6 października )

*Po Mszy św. godz.8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, całodzienna adoracja, dyżur w konfensjonale do 18.00 włacznie z Mszą św.

*Na godz. 18.00 zapraszamy również dzieci szkolne.

I sobota miesiąca ( 7 października )

*Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

*Biorąc pod uwagę hasło: "Ratuj różańcem Polskę i świat" w 100.rocznicę objawień w Fatimie, w Święto Matki Bożej Różańcowe, w pierwszą sobotę miesiąca, jenocząc się z wszystkimi wiernymi na granicach Polski i we wszystkich wspólnotach na swoim miejscu, chciejmy odpowiedzieć na wezwanie Matki Bożej odmawiając wspólnie cztery części Różańca. Módlmy się razem o ratunek dla naszej Ojczyzyny i świata. Ks.Bp Jan Piotrowski zaprasza Róże Żywego Różańca na IX Diecezjalną Pielgrzymnkę Róż Żywego Różańća do Sanktuarium Matki Bożej Kieleckiej - do Bazyliki Katedralenj. Rozpoczęcie spotkania od godz.9.30. A u nas w kościele Św.Wojciecha przed wystawionym Najświętszym Sakramentem we wspomnianej wyżej intencji modlitwa różańcowa (dwie części - I i II) z Nabożeństwem Wynagradzającym Niepokalanemu sercu Maryi od godz.8.30 i dwie następne (III i IV) po Mszy św. godz.18.00 Zapraszamy różne grupy parafialne i pozostałych Parafian.

O godz.17.15 nie będzie już w tym dniu Nabożeństwa Różańcowego - są śluby.

*Od godz.9.00 księża udadzą się do chorych z sakramentalną posługą.

W przyszłą NIEDZIELĘ ( 8 października)

*XVII Dzień Papieski "IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ. PO kazej Mszy św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszek, przeznaczoną dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Młodziez, która dzięki pomocy Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" otzrymuje szansę rozwoju, nazywana jest "żywym pomnikiem" Ojca Świętego Jana Pawła II.

*W imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Zatrzymaj aborcję"i za poparciem Konfernecji Episkopatu Polski zwracamy się o pomoc w ratownaiu przed zbrodnią aborcji nienarodzonych dzieci. Dla skutecznego uchwalenia prawa dla ochrony ludzkiego życia można złożyć podpisy przed kościołem od strony południowej i wschodniej. Wpisanie: imię, nazwisko, adres zamieszkania, nr PESEL i podpis.

*Po Mszy św.godz.13.00 w kościele spotkanie z Kandydatami do Bierzmowania i ich Rodzicami. Kandydatów prosimy o przyniesienie uzupełnionych deklaracji. Uczniów klas trzecich gimnazjum, chcacyh przystąpić do sakramentu Bierzmowania w naszej parafii, a jeszcze nie zgłoszonych, prosimy o zapisanie się w zakrystii i pobranie deklaracji. Zgłoszenia do ks.Sebastiana w zakrystii.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia: życzymy zdrowia, wszlekich łask Bożych oraz podjęcia tego, co zaleca NMP w tajemnicach Różańca świętego.

Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , najnowszy nt „Miłujcie się” oraz nasz parafialny miesięcznik „Szkarłatny strumień”, wktórym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów na temat służby Panu Bogu i zapoznać się bliżej z naszymu nowymi Księżmi wikariuszami.

W ubiegłym tygodniu zmarli : śp.Ks. Stanisław Nowak, Zygmunt Rutkowski, Roman Maćkowiak. Prośmy wspólnie w modlitwie o szczęście wieczne w niebie dla Nich i dla zmarłych z naszych rodzin ...