XII NIEDZIELA ZWYKŁA
25 czerwca 2017 r.


Dzisiaj ( 25 czerwca )

*O godz. 13.00 Msza św. prymicyjna neoprezbitera, Ks. Kamila Samiczaka, który w czasie Wielkiego Postu, jako diakon, był w naszej parafii na duszpasterskiej praktyce. Życzymy Ks. Kamilowi, aby odważnie i z radością od momentu kapłańskich święceń po najdłuższe lata duszpasterskiej posługi w każdej wspólnocie, do której będzie posłany, szedł śladami Najwyższego Kapłana Jezusa Chrystusa. Wdzięczni za Jego wielką i ofiarną pomoc w naszej Parafii podczas wielkopostnej obecności, zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci , duchowym wsparciu.

*Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00, a w pozostałe dni zwykłe po Mszy św. wieczornej ( godz. 18.00).

We wtorek ( 27 czerwca )

*Po Mszy św. o godz. 18.45 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce na wikariacie.

W środę ( 28 czerwca )

*Wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

W czwartek ( 29 czerwca )

*Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7.00, 8.00, 11.00 i 18.00.

W sobotę ( 1 lipca )

*Po Mszy św. ( godz. 8.00) Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu
Sercu Maryi.
*Dzień imienin Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

W przyszłą NIEDZIELĘ ( 2 lipca )

*O godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych. Intencje modlitwy różańcowej dla Wspólnoty Żywego Różańca na miesiąc lipiec: intencja parafialna – „Modlimy się przez wstawiennictwo Maryi, Królowej Apostołów za alumnów WSD w Kielcach: Wojciecha, Damiana, Tomasza i Łukasza udających się na staż misyjny do Kazachstanu, aby byli prawdziwymi Świadkami Bożego Miłosierdzia. Prosimy także o powołania do posługi misyjnej, aby nie zabrakło ludzi, którzy będą głosić prawdę Ewangelii na krańcach świata” . Intencja papieska: „ Za naszych braci i siostry, którzy oddalili się od wiary, aby dzięki naszej modlitwie i ewangelicznemu świadectwu ponownie odkryli obecność Pana bogatego w miłosierdzie oraz piękno życia chrześcijańskiego”.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia: Aby po najdłuższe lata swego życia, wytrwale potwierdzali i wybierali Prawdę Bożą.

W okresie wakacyjnym:

*W niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, ( od 2 lipca do 27 sierpnia ).

*W soboty kancelaria parafialna czynna tylko od godz. 10.00 do 12.00.W pozostałe wyznaczone dni, bez zmian.

*W pierwsze soboty miesiąca nie będzie duszpasterskiej posługi u chorych, zgłoszonych na listę. Natomiast, gdyby była taka potrzeba w przypadku poważnych zagrożeń życia , księża po zgłoszeniu, zawsze przybędą o każdej porze z sakramentalną posługą tym chorym.

*Nie będzie czwartkowych adoracji Najświętszego Sakramentu. ( godz. 20.00).

Zapraszamy na pielgrzymkę Gietrzwałd – Św. Lipka – Sokółka, która odbędzie się 17 – 18 sierpnia b.r. Zgłoszenia w zakrystii.

Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , „Miłujcie się” i najnowszy nr „Szkarłatny strumień” .

W ubiegłym tygodniu zmarli : ś. p. Jarosław Czaja, Tadeusz Czesław Janaszek. Prośmy wspólnie w modlitwie o dar nieba dla Nich i dla zmarłych z naszych rodzin ...