VI Niedziela Wielkanocna
21 maja 2017 r.

Dzisiaj ( 21 maja )

*po każdej Mszy św. możemy nabyć Kremówki Wadowickie. Uzyskana ofiara przeznaczona będzie na przygotowanie V UWIELBIENIE na kieleckim Rynku, które odbędzie się w dniu 11 czerwca 2017r. o godz. 19.30. Ks. Marcin Boryń z Młodzieżą ZCB organizuje je w Kielcach już po raz V. Jest to inicjatywa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z racji, że w tym roku, wszelkie opłaty za wynajem czegokolwiek poszły znacznie w górę, pojawiła się potrzeba szukania wsparcia tej inicjatywy. Wszyscy, którzy chcą pomóc, mogą zgłaszać się do Ks. Marcina Borynia. W zakrystii są do nabycia „cegiełki” – płyty DVD z zapisem filmu z ubiegłorocznego Uwielbienia.

*po Mszy św. godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich kandydatów do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

W poniedziałek ( 22 maja )

*od godz. 17.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania na skorzystanie z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
*o godz. 19.30 serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Światła, które poprowadzi Biskup Kielecki, Jan Piotrowski. Rozpocznie się ono w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II przy ul. Wesołej w Kielcach. Studenci będą rozprowadzać świece, a uzyskane środki zostaną przeznaczone na paczki dla biednych rodzin z terenu naszego miasta. Zaprasza Ks. Rafał Dudała - Diecezjalny Duszpasterz Środowisk Akademickich

We wtorek ( 23 maja )

*Po Mszy św. wieczornej ( 18.00 ) spotkanie z Kręgiem Biblijnym w salce na wikariacie.

W środę ( 24 maja )

*Podczas Mszy św. o godz. 18.00 w naszej świątyni z rąk Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego nasza młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania. Z tego względu Nabożeństwo Majowe i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostaną odprawione po Mszy św. ( godz. 8.00 ). Serdecznie wszystkich zapraszamy.
*wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

W czwartek ( 25 maja )

* na godzinę 17.00, do Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach jest zaproszenie Parafian na promocję książki “Gender – spojrzenie krytyczne”. Choć na poziomie instytucjonalnym ideologia gender jest w naszym kraju od paru miesięcy wygaszana, to jednak na poziomie medialnym ma się ona dobrze, a jej przedstawiciele, jak za wcześniejszych czasów, w najlepsze manipulują myśleniem ludzi na temat przeżywania ludzkiej płciowości. Wiemy dobrze, jak fatalne skutki w życiu społecznym ma ta manipulacja, której zdecydowanie i kompetentnie przeciwstawiają się autorzy książki. Opinie na jej temat są bardzo pozytywne nie tylko ze strony środowisk ludzi wierzących, lecz równocześnie ze strony uczonych, którzy nie czują głębokiego związku z Kościołem.

*o godz. 20.00 adoracja N.S. prowadzona przez Ks. Marcina z Młodzieżą ZCB;

W piątek ( 26 maja )

*wspomnienie Filipa Nereusza, prezbitera.

W sobotę ( 27 maja )

*po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika;
*o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach Ks. Biskup Jan Piotrowski udzieli święceń kapłańskich diakonom z WSD. Zapraszamy na tę uroczystość i prosimy o modlitwę w intencji tych neoprezbiterów.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiarę na tacę z ubiegłej niedzieli ( 13055 zł. ), przeznaczoną na dalsze prace. Chociaż są jeszcze wydatki związane z zakończeniem prac przy plebanii, to jednak trzeba je przełożyć na później, by zająć się i rozpocząć inny etap prac – nowe ogrodzenie od str. Placu Św. Wojciecha, ul. Bodzentyńskiej i od ul. Kościuszki i dalsze prace, o których będziemy informować naszych Parafian. Bóg zapłać za tę współpracę.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wszelkich łask Bożych po najdłuższe lata.

NABOŻEŃSTWO MAJOWE w dni zwykłe po Mszy św. wieczornej ( godz. 18.00), a w niedziele i uroczystości o godz. 17.00.

Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , „Miłujcie się” i najnowszy numer „Szkarłatny strumień”.

KURIA DIECEZJALNA

Kielce, dnia 16 maja 2017 r.

ul. Jana Pawła II nr 3

25-013 KIELCE

Nr OD - 14/17

KOMUNIKAT

Przedłużeniem Dnia Chorego, który w całym Kościele obchodzony jest 11 lutego - we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będzie w naszej diecezji XI Integracyjne Spotkanie Osób Chorych i Niepełnosprawnych, przeżywane na lotnisku w Masłowie w piątek - 2 czerwca br. Celem spotkania jest uwielbienie Boga za dar Ojca Świętego Jana Pawła II, który 26 lat temu w tym miejscu spotkał się z wiernymi diecezji kieleckiej. Od świętego Papieża Polaka pragniemy uczyć się miłości do osób szczególnie potrzebujących pomocy.

Program spotkania przedstawia się następująco:

10.30 - zawiązanie wspólnoty na lotnisku w Masłowie

11.00 - Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka

12.00 – część artystyczna, wspólna zabawa i poczęstunek.

Zapraszamy na spotkanie wszystkich chorych i niepełnosprawnych wraz z ich opiekunami. Zapraszamy też rodziny, księży, członków Parafialnych Zespołów Caritas i wolontariuszy.

Niech przeżywany obecnie rok św. Brata Alberta Chmielowskiego uwrażliwi nas na potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych.

Ks. Dariusz Gącik

WIKARIUSZ GENERALNY

ks. Jan Jagiełka

Diecezjalny duszpasterz  chorych i niepełnosprawnych

___________________________________
Powyższy komunikat należy odczytać w ramach ogłoszeń parafialnych w niedziele 21 i 28 maja 2017 r.

W ubiegłym tygodniu zmarli: ś. p. Józef Dudzik, Henryk Cecha, Irena Rolecka – Surmacz. Módlmy się za nich i za naszych bliskich zmarłych o dar życia wiecznego w niebie…